5ος στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα πίστας ο Παναθηναϊκός

Ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα πίστας στο ΟΑΚΑ. Ο Παναθηναϊκός κατέκτησε την 5η θέση στην γενική βαθμολογία, κέρδισε ένα μετάλλιο και μάζεψε 68 βαθμούς.

Συγκεκριμένα προκρίθηκαν, ο 35 χρόνος αθλητής του “τριφυλλιού” Χρήστος Τσερεντζούλιας,  ήρθε 2ος και προκρίθηκε στην δεύτερη φάση του αγωνίσματος. Στην συνέχεια κέρδισε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο. Ο Δημήτρης Σκιτζής στα 21 του χρόνια  στο αγώνισμα του  Σκράτς τερμάτισε στην 8η θέση και ο Τάσος Κουμπέτσος στην 11η ανάμεσα σε 19 αθλητές.

Αναλυτικά το Δελτίο τύπου :

Στην 5η θέση ο ΠΑΟ στο πρωτάθλημα πίστας

Καλό πλασάρισμα για το τμήμα ποδηλασίας του Παναθηναϊκού , στο πανελλήνιο πρωτάθλημα πίστας που ολοκληρώθηκε στο ΟΑΚΑ.

Το «τριφύλλι» κατέκτησε την πέμπτη θέση στην γενική βαθμολογία , κατέκτησε ένα μετάλλιο και διεκδίκησε άλλα δύο δείχνοντας ότι σταδιακά ανεβαίνει επίπεδο. Συνολικά ο ΠΑΟ μάζεψε 68 βαθμούς ενώ ενδεικτικά ο ΠΑΟΚ κατέκτησε την 12η θέση και η ΑΕΚ την 16η θέση.