Η καλύτερη φωτογραφία από το παιχνίδι Βιλερμπάν-Παναθηναϊκος

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε την Πέμπτη (10/10) από την Βιλερμπάν εκτός έδρας με σκορ 79-78.

Το πρώτο του αγώνα εκτός έδρας έδωσε το Τριφύλλι στην Γαλλία για την 2η αγωνιστική της EuroLeague.

Στο δεύτερο παιχνίδι της διοργάνωσης η ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη προσπάθησε να επικρατήσει και να πάρει την δεύτερη νίκη όμως δεν τα κατάφερε, και στο τελευταίο 10 λεπτό κατάφερε να χάσει το παιχνίδι μέσα από τα χέρια της.

Στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού, το Τριφύλλι ήταν καλύτερο και φαινόταν πως θα έπαιρνε το παιχνίδι με σχετική ευκολία, όμως η Βιλερμπάν κατάφερε και δεν έχασε μέσα στο “σπίτι” της. Στο τελευταίο δέκα λεπτό γύρισε όλο το παιχνίδι και ο παναθηναϊκός έφυγε ηττημένος, έχοντας μια νίκη και μια ήττα μέχρι στιγμής.

Η επίσημη σελίδα του μπασκετικού Παναθηναϊκού δημοσίευσε στον προσωπικό της λογαριασμό στο Twitter μια φωτογραφία από το χθεσινό αγώνα, που σύμφωνα με τα likes των ακόλουθων, ήταν η καλύτερη του αγώνα.