ΑΕΚ Λάρνακας – Παναθηναϊκός 1-3: “Αντίο” με νίκη από τους Πράσινους με σούπερ Βαγιαννίδη (vids)

Με καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο και τους Ντζούρισιτς, Βαγιαννίδη και Γερεμέγεφ να ξεχωρίζουν, ο Παναθηναϊκός επικράτησε 3-1 της ΑΕΚ Λάρνακας στο τελευταίο φιλικό του “τεστ” επί αυστριακού εδάφους.

Μέτρια η εικόνα των Πράσινων στο πρώτο μέρος του φιλικού αγώνα, αισθητά βελτιωμένος ο Παναθηναϊκός – και πιο επικίνδυνος – στο δεύτερο ημίχρονο, πέμπτη νίκη σε ισάριθμα φιλικά παιχνίδια πέτυχαν οι παίκτες του Γιοβάνοβιτς.

Όλα τα γκολ του Παναθηναϊκού σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο με τους Μλαντένοβιτς (48′), Βαγιαννίδη (59′), Γερεμέγεφ (62′), ο Λόπεζ (65′) σημείωσε το μοναδικό τέρμα των Κύπριων.

Εξαιρετικός ο Ντζούρισιτς στο πρώτο ημίχρονο που αγωνίστηκε, προφυλάχθηκε ο Σχένκεφελντ και δεν συμμετείχε στο παιχνίδι, πήραν και πάλι χρόνο οι Αϊτόρ και Ζέκα.

Οι βασικές ενδεκάδες

ΑΕΚ Λάρνακας: Τούμπας, Τόμοβιτς, Κάσας, Λέντες, Σολ, Τρικόφσκι, Φαράι, Γκαρσία, Γκάμα, Μάμας, Κατελάρης

Παναθηναϊκός: Μπρινιόλι, Σιδεράς, Μάγκνουσον, Χουάνκαρ, Κώτσιρας, Πέρεθ, Κλάινεσλαχ, Ντζούρισιτς, Παλάσιος, Μαντσίνι, Σπόραρ.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Μλαντένοβιτς, Τσόκαϊ, Μπερνάρ, Γερεμέγεφ, Ζέκα, Αϊτόρ, Κάτρης, Φίκαϊ.