Αυτοί οι δύο πλήγωσαν τον Ολυμπιακό

Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει τον Ολυμπιακό το Σάββατο (21/11) στο Φάληρο για την 9η στροφή της Superleague1. Όλοι γνωρίζουμε το πόσο σημαντικό είναι το συγκεκριμένο ντέρμπι για τον Παναθηναϊκό. Οι “πράσινοι” θέλουν να φύγουν νικητές και να πάρουν το “διπλό” από το Γ. Καραϊσκάκης δίνοντας έτσι ψυχολογική και βαθμολογική ώθηση στην ομάδα.

Ελάχιστοι ποδοσφαιριστές από το ροστερ του Παναθηναϊκού έχουν σκοράρει κόντρα στους “Ερυθρόλευκους”. Πιο συγκεκριμένα  οι “πράσινοι” που έχουν περάσει την μπάλα στα δίχτυα του Ολυμπιακού είναι οι Λούκας Βιγιαφάνιες και Γιοάν Μολό.

Ο Βιγιαφάνιες είχε σκοράρει ενάντια στον Ολυμπιακό την σεζόν 2017-18 στο πλαίσιο του Ελληνικού Πρωταθλήματος στην Λεωφόρο στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης. Αυτό ήταν το μοναδικό γκολ του αγώνα καθώς ήταν και το καθοριστικό για την νίκη του Τριφυλλιού.

Ο Μολό την σεζόν 2019-20 στο πλαίσιο της Superleague1, είχε τρυπήσει τα δίχτυα του Ζοζέ Σα με εκτέλεση πέναλτι στο 90ο λεπτό του αγώνα, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Ο αγώνας είχε διεξαχθεί στο ΟΑΚΑ.

Θα μπορέσουν άραγε, οι δύο ποδοσφαιριστές του Τριφυλλιού να  ξανά σκοράρουν κόντρα στον “αιώνιο” αντίπαλο και να χαρίσουν στον Παναθηναϊκό αυτή την πολυπόθητη νίκη που θέλει;