Άλλη μία διάκριση για τον Ερασιτέχνη

Άλλο ένα μετάλλιο για τον Παναθηναϊκό ΑΟ, ο οποίος συνεχίζει να διακρίνεται σε όλα τα αθλήματα.

Το τμήμα τοξοβολίας των “πρασίνων” συμμετείχε στο Κύπελλο Ελλάδας και με τις εξαιρετικές επιδόσεις των αθλητών του, κατάφερε να ανέβει στο βάθρο.

Συγκεκριμένα, στην κατηγορία μεικτού σύνθετου τόξου, οι Μαρία Huang και Γεώργιος Φούντζουλας, επικράτησαν στον μικρό τελικό με 140-138 του Σκοπευτικού Συλλόγου Ελευσίνας και πήραν την τρίτη θέση στην διοργάνωση και το χάλκινο μετάλλιο.

Οι “πράσινοι” αθλητές, έφτασαν στα ημιτελικά αποκλείοντας τον Σκοπευτικό Όμιλο του ΑΣΟΕΕ με 129-122 στα προημιτελικά.

Στην ημιτελική φάση, ηττήθηκαν με 129-126 από τον Εκηβόλο Ηλιούπολης, ο οποίος έφτασε μέχρι το τέλος και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.

Αναλυτικά η ανακοίνωση του Ερασιτέχνη, στον επίσημο λογαριασμό του στο Facebook:
«3η θέση και χάλκινο μετάλλιο για τους «πράσινους» ρομπέν του Παναθηναϊκού Α.Ο., αφού στην κατηγορία μεικτού σύνθετου τόξου για το κύπελλο Ελλάδος οι αθλητές μας, Μαρία Huang και Γεώργιος Φούντζουλας, επικράτησαν με 140-138 στον μικρό τελικό του Σκοπευτικού συλλόγου Ελευσίνας!»