Άγγιξε το δεύτερο χάλκινο ο Μπούτης

Εξαιρετική παρουσία έχει ο σκοπευτής του Παναθηναϊκού Τάσος Μπούτης, ο οποίος συμμετείχε στο διασυλλογικό πρωτάθλημα ΑμεΑ, όπου ολοκληρώθηκε στην Ελευσίνα και τη δεύτερη μέρα των αγώνων.

Ο αθλητής των “πράσινων” έκανε μία ακόμα πολύ καλή εμφάνιση, αφού μετά την κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου, κατέκτησε την 4η θέση με ισοβαθμία χάνοντας έτσι το δεύτερο χάλκινο μετάλλιο. Η επίδοσή του ήταν 618,9 στην κατηγορία Τουφέκι R4, ενώ ανέβασε ψηλά τον πήχη από τους πρώτους κιόλας αγώνες.

Δείτε την αναλυτική ανακοίνωση του Ερασιτέχνη Παναθηναϊκού:

Πολύ καλή ήταν η παρουσία του σκοπευτή του Παναθηναϊκού Τάσου Μπούτη στο διασυλλογικό πρωτάθλημα ΑμεΑ που ολοκληρώθηκε στην Ελευσίνα και την δεύτερη ημέρα των αγώνων.

Ο αθλητής του «τριφυλλιού» μια ημέρα μετά την κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου  κατέκτησε την τέταρτη θέση χάνοντας το χάλκινο μετάλλιο στην ισοβαθμία.

Η επίδοση του σκοπευτή του ΠΑΟ ήταν 618.9 στην κατηγορία τουφέκι R4  βάζοντας ψηλά τον πήχη από τους πρώτους αγώνες του.