Απέφυγε την ήττα η Ρεν – Νέα ισοπαλία για τους Γάλλους

Με μία εντυπωσιακή… επιστροφή η Ρεν γλίτωσε την ήττα από τη Λιλ στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης, με την προσεχή αντίπαλο του Παναθηναϊκού στους ομίλους του UEFA Europa League να αναδεικνύεται ισόπαλη (2-2) για τέταρτο διαδοχικό ματς.

Η γαλλική ομάδα συνέχισε να προβληματίζει με την εικόνα της, αποφεύγοντας στο… παρά πέντε την ήττα από τη Λιλ στη Βρετάνη. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Γιόρο στο 33ο λεπτό, ενώ ο Ντιακιτέ στο 62′ έκανε το 2-0, δίνοντας ξεκάθαρο προβάδισμα στη Λιλ.

Παρόλα αυτά, η Ρεν βρήκε τα ψυχικά αποθέματα για να επιστρέψει. Αρχικά, μείωσε σε 2-1 με τον Ασινιόν στο 74′ και στο 89ο λεπτό, ο Σαλάχ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Θυμίζουμε πως ο Παναθηναϊκός θα υποδεχθεί τη Ρεν στο ΟΑΚΑ στις 26 Οκτωβρίου (3η αγωνιστική, 22:00), ενώ στις 9 Νοεμβρίου (4η αγωνιστική, 19:45) οι δύο ομάδες θα διασταυρώσουν τα “ξίφη” τους στη Γαλλία.