Από τα 41 μέτρα το φοβερό γκολ του “μάγου” Ιωαννίδη!

Ένα μαγικό γκολ πέτυχε ο Φώτης Ιωαννίδης στη νίκη του Παναθηναϊκού κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης, το οποίο είχε απόσταση 41 μέτρων!

Ο 23χρονος σέντερ φορ πέρασε στη θέση του Αντράζ Σπόραρ στο 73′ και μέσα σε 14 λεπτά, “καθάρισε” το παιχνίδι για τους Πράσινους. Αρχικά, ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στο 80ο λεπτό, ενώ επτά λεπτά αργότερα, έβαλε και το πιο… γλυκό “κερασάκι” στην “τούρτα” του Τριφυλλιού, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.

Ο Τσέριν πάσαρε στον Ιωαννίδη, εκείνος έκανε το σπριντ, είδε πως ο Παπαδόπουλος ήταν εκτός εστίας και με ένα φοβερό και ταυτόχρονα δύσκολο, σουτ με φάλτσο, από την αριστερή πλευρά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Μάλιστα, αυτή η εκτέλεση δεν πραγματοποιήθηκε ούτε από τα 20, ούτε από τα 30, αλλά από τα 41 μέτρα! Και ήταν υποδειγματική!