Αράο: “Δεν μπορούμε να συνεχίσουμε να παίζουμε έτσι”

Για την κακή εμφάνιση του Παναθηναϊκού στο εντός έδρας ματς με τον ΠΑΟΚ, που οδήγησε στην ήττα του Τριφυλλιού, μίλησε ο Γουίλιαν Αράο.

Για την κακή εμφάνιση του Παναθηναϊκού στο εντός έδρας ματς με τον ΠΑΟΚ, που οδήγησε στην ήττα του Τριφυλλιού, μίλησε ο Γουίλιαν Αράο, μετά το τέλος της αναμέτρησης στη Λεωφόρο.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Γουίλιαν Αράο:

“Δεν θα έλεγα ότι φταίει το γρήγορο πρώτο γκολ που δεχθήκαμε, δεν μπορούμε και δεν επιτρέπεται να δεχόμαστε ένα τέτοιο γκολ και μάλιστα στο 2ο λεπτό και ακόμα περισσότερο εντός έδρας. Μετά προσπαθήσαμε να ελέγξουμε το παιχνίδι, δημιουργήσαμε ευκαιρίες, περάσαμε στην αντεπίθεση, σημειώσαμε γκολ, δεχθήκαμε όμως το 1-2.

Στο β’ ημίχρονο παίξαμε καλά, κάναμε αντεπιθέσεις, θέλαμε τη νίκη αλλά δυστυχώς τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν όπως θέλαμε και η αλήθεια είναι δεν μπορούμε να συνεχίσουμε να παίζουμε έτσι τη στιγμή που θέλουμε να διεκδικήσουμε το πρωτάθλημα.

Αυτό που έλειψε ήταν τα γκολ. Στο β΄ ημίχρονο ελέγξαμε το παιχνίδι ήμασταν επιθετικοί, κάναμε ευκαιρίες αλλά δεν μπορέσαμε να σκοράρουμε. Για να μπορέσεις να νικήσεις πρέπει να σκοράρεις. Δεν είναι θέμα μόνο των επιθετικών, δεν είναι δικό τους το θέμα αλλά όλη η ομάδα, όλη η ομάδα έχει το φταίξιμο και όλοι έπρεπε να παίξουμε καλύτερα”.