Ασταμάτητη η Κ17 του Παναθηναϊκού

Μία ακόμη νίκη στα φιλικά προετοιμασίας σημείωσε η Κ17 του Παναθηναϊκού. Η ομάδα του Κώστα Φραντζέσκου επικράτησε με 2-0 του Αστέρα Τρίπολης στο Κορωπί φτάνοντας έτσι τις τέσσερις νίκες στα καλοκαιρινά φιλικά. Σκόρερ για τους “πράσινους” ήταν ο Αλχατζίδης και ο Αλεβιζάκης.

Το Τριφύλλι στο πρώτο ημίχρονο δεν έδειξε το γνωστό, πολύ καλό του πρόσωπο -άλλωστε οι απαιτήσεις από τα συγκεκριμένα παιδιά είναι αρκετά υψηλές- με αποτέλεσμα το 0-0 να παραμείνει μέχρι την ανάπαυλα. Στο δεύτερο μέρος ωστόσο, οι Έφηβοι του Παναθηναϊκού βελτιώθηκαν αισθητά και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη.

Το σκορ άνοιξε στο 65ο λεπτό ο Αλχατζίδης μετά από εξαιρετική σέντρα του Λιατίφη και ένα τέταρτο αργότερα ο Αλεβιζάκης διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κυριόπουλου. “Μελανό” σημείο του παιχνιδιού ήταν η θλάση που υπέστη ο σκόρερ του πρώτου τέρματος των “πράσινων”.

Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε με τους Παναγάκο, Αλεβιζάκη, Τσεβά, Καμάρο, Καλλέργη, Λιατίφη, Ψύλλα, Νταμπίζα, Κυριόπουλο, Παπανικολόπουλο και Αλχατζίδη.