Αταμάν: “Να ξεκινήσουμε καλύτερα στο επόμενο παιχνίδι”

Ο Εργκίν Αταμάν στάθηκε σε όσα συνέβησαν στα τελευταία δευτερόλεπτα, αλλά και στο κακό ξεκίνημα του Τριφυλλιού.

, basketball player of Panathinaikos, at the Euroleague match against Maccabi, at Aleksandar Nikolic Hall. Belgrade, 30.04.2024. photo: Nebojsa Parausic / MN Press BASKETBALL, EUROLEAGUE, MACCABI, PANATHINAIKOS

Στις δηλώσεις του, κατά τη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου, μετά την ήττα του Παναθηναϊκού από τη Μακάμπι στο Βελιγράδι, ο Εργκίν Αταμάν στάθηκε σε όσα συνέβησαν στα τελευταία δευτερόλεπτα, αλλά και στο κακό ξεκίνημα του Τριφυλλιού.

Αναλυτικά όσα είπε ο Εργκίν Αταμάν:

«Δεν πήραμε το τζάμπολ και κάναμε ένα χαζό φάουλ στα 2” και στη συνέχεια χάσαμε το σουτ που θα μας έδινε τη νίκη και πλέον η Μακάμπι έκανε το 2-1».

Για το ότι ο Παναθηναϊκός για 35 λεπτά δεν ήταν καλός, αλλά στο τελευταίο πεντάλεπτο γύρισε στο ματς: «Το παιχνίδι διαρκεί 40 λεπτά. Χάσαμε το τελευταίο σουτ για τη νίκη. Είμαι ικανοποιημένος με την ομάδα».

Για το τι έφταιξε στην αρχή του ματς: «Δεν παίξαμε καλά ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο. Πρέπει να ξεκινήσουμε καλύτερα στο επόμενο παιχνίδι».

Για την εκκίνηση του ματς και τι πρέπει να αλλάξει: «Είναι δύσκολο να πω. Για μένα κόστισε και στο πρώτο ημίχρονο δεν παίξαμε καλό μπάσκετ».