Bόλος και Αστέρας πρόσφεραν πλούσιο θέαμα στο πρώτο ματς της σεζόν στην Super League (vid)

Mε τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε η φετινή Super League, καθώς Βόλος και Αστέρας Τρίπολης πρόσφεραν πλούσιο θέαμα σημειώνοντας 6 γκολ, στο πρώτο ματς της χρονιάς. Για την ακρίβεια οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 3-3 στο Πανθεσσαλικό.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ στο 27′ με τον Μπενίτο, ωστόσο 6 λεπτά αργότερα ο Ολλανδός επιθετικός των γηπεδούχων Τόμας Φαν Φέερτ έφερε το ματς στα ίσα.

Μάλιστα οι “Βολιώτες” κατάφεραν να αντιστρέψουν πλήρως την κατάσταση στο 56′, με τον Αργεντινό Πάολο Φερνάντες (ο οποίος ακούστηκε και για τον Παναθηναϊκό), να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο 65′ ο Ντέλετιτς “έγραψε” το 3-1,  ωστόσο ο Κόστα τρία λεπτά αργότερα, έβαλε και πάλι στο ματς τους “Αρκάδες”.  Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από τον συνήθη ύποπτο Χερόνιμο Μπαράλες, στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων.