Μποξ: Όταν ο Κοτάκος δεν είχε αντίπαλο

Σαν σήμερα το 2001, ο πρώην μποξέρ του Παναθηναϊκού Θοδωρής Κοτάκος έκανε μεγαλειώδης εμφάνιση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της Κοζάνης, ανεβαίνοντας στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου στη κατηγορία των 71 κιλών.

Ο Λαρισαίος πυγμάχος δεν ένιωσε καμία απειλή από κανέναν αντίπαλο, βγάζοντας έτσι εκτός διεκδίκησης βάθρου τον έναν αθλητή μετά τον άλλον. Τελευταίο του θύμα ήταν ο Μπίλης, αθλητής του Εθνικού, τον οποίο νίκησε στον τελικό του πρωταθλήματος.

Αξιοσημείωτη παρουσία είχε και ο αθλητής του «τριφυλλιού»  Γ. Βάσιλας στη κατηγορία των 57 κιλών όπου κατέκτησε τη δεύτερη θέση.