Χάλκινο μετάλλιο για την Βαϊτσάκη

Άλλο ένα μετάλλιο προστέθηκε στην πλούσια συλλογή του Παναθηναϊκού Α.Ο. , αυτή την φορά από το τμήμα κολύμβησης.

Η Δήμητρα Βαϊτσάκη, αθλήτρια του τμήματος Κολύμβησης Masters, συμμετείχε στο 3ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Αστυνομικών Υπαλλήλων, το οποίο διεξήχθη στην γειτονική Ιταλία και κατάφερε με την εξαιρετική της επίδοση να ανέβει στο βάθρο.

Η “πράσινη” κολυμβήτρια κατέκτησε την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο στα 100 μ. Πεταλούδα, σηκώνοντας ψηλά την ελληνική σημαία.

Αναλυτικά η ανακοίνωση στην επίσημη ιστοσελίδα του Ερασιτέχνη:

Η αθλήτρια του τμήματος Κολύμβησης Masters του Παναθηναϊκού Δήμητρα Βαϊτσάκη  κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 100 μ. Πεταλούδα στο 3ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Αστυνομικών Υπαλλήλων.

Οι αγώνες διεξήχθησαν στο Μιλάνο της Ιταλίας από την Παγκόσμια Αθλητική Ένωση Αστυνομιών (USIP).

Την Εβρίτισσα αθλήτρια συνεχάρη και η Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, με δημοσίευση στον επίσημο λογαριασμό της στο Facebook:

«Θερμά συγχαρητήρια στην Υπαστυνόμο Β’ ΒΑΪΤΣΑΚΗ Δήμητρα, με καταγωγή από τον Έβρο, η οποία κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 100μ πεταλούδα, στο 3ο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Αστυνομικών Υπαλλήλων που διεξήχθη στο Μιλάνο».