Χάλκινο στην τοξοβολία για τον Θεμελή

Εφόσον και το τμήμα τοξοβολίας επέστρεψε κανονικά στους αγώνες μετά την καραντίνα. Ο Παναγιώτης Θεμελής  κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στον αγώνα ολυμπιακού και σύνθετου τόξου που έγινε στο ΟΑΚΑ.

Αναλυτικά η ενημέρωση του Ερασιτέχνη:

Το τμήμα τοξοβολίας του Παναθηναϊκού επέστρεψε στην αγωνιστική δράση μετά την πανδημία με τον αγώνα ολυμπιακού και σύνθετου τόξου που έγινε στο ΟΑΚΑ.

Στην κατηγορία ολυμπιακού τόξου ανδρών ο Παναγιώτης Θεμελής έδειξε ότι δεν επηρεάστηκε πολύ από την αγωνιστική απραξία και κατάφερε και ανέβηκε στο βάθρο.Πιο συγκεκριμένα ο «πράσινος» αθλητής πήρε το χάλκινο μετάλλιο με σκορ 299 ενώ άγγιξε το ασημένιο μετάλλιο το οποίο πήρε τελικά ο Κωνσταντίνος Γιάντσιος με 303.