Χατζηγιοβάνης στο Trifilaragr: “Επιβράβευσα τον Βαγιαννίδη με ένα χαστουκάκι”

Ο Τάσος Χατζηγιοβάνης, μίλησε αποκλειστικά στο Trifilara.gr, για τον αγώνα του Τριφυλλιού κόντρα στον Παναιτωλικό, για το “ονειρικό” ντεμπούτο του Βαγιαννίδη, αλλά και για τα Play- Off που έρχονται!

Το παιχνίδι σήμερα πως το είδες γενικά; Ήταν εύκολο για τον Παναθηναϊκό.

Εντάξει έπρεπε να το τελειώσουμε και με πιο πολλά γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Νταξει 3-1 νομίζω ήταν μια σχετικά εύκολη νίκη έτσι όπως εξελισσόταν το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο γιατί είχαμε πολλές ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο πέσαμε λίγο και εμείς, ήρθε και το πέναλτι και το τρίτο γκολ και ουσιαστικά κλείδωσαμε τη νίκη.

Τείνεις να είσαι μπαρουτοκαπνισμένος τόσο καιρό. Παίζει συνέχεια, έχεις εξελιχθεί με τον Παναθηναϊκό πλέον. Ένα νέο παιδί σήμερα ξεκίνησε και έβαλε και γκολ, έχει περάσει από εκεί που πέρασες και εσύ. Πώς σου φάνηκε έτσι ο Βαγιαννιδης και τι έχεις να του πεις σαν συμβουλή για τη συνέχεια;

Εντάξει για το Βαγιανίδη όλοι ξέρουμε ότι είναι ένα πολύ καλό ταλέντο. Ακούγονται πολλές ομάδες που τον θέλουν στο εξωτερικό. Ο Παναθηναϊκός θέλει να του κάνει ανανέωση, όποτε έχουμε μία πάρα πολύ καλή περίπτωση. Του εύχομαι να μείνει στον Παναθηναϊκό ή ότι καλύτερο.