Χιμένεθ: “Δεν πήραμε αυτό που αξίζαμε”

Απογοητευμένος από το τελικό αποτέλεσμα εμφανίστηκε ο προπονητής του Αστέρα Τρίπολης, Μπόρχα Χιμένεθ, στη συνέντευξη Τύπου. Ο Ισπανός κόουτς δήλωσε πως η ομάδα του άξιζε να πάρει κάτι από το ματς, ιδιαίτερα μετά την εικόνα της στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ τόνισε πως το γρήγορο γκολ του Παναθηναϊκού επηρέασε ψυχολογικά τους Αρκάδες.

Αναλυτικά τα λόγια του Χιμένεθ:

«Είμαστε στεναχωρημένοι από το αποτέλεσμα γιατί ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο αξίζαμε να πάρουμε κάτι. Πιστεύω στα τελευταία 25-30 λεπτά είχαμε υπεροχή και βάλαμε στην εστία του τον Παναθηναϊκό που είναι νεανική ομάδα με παίκτες με ταλέντο. Στο πρώτο μέρος ένα λάθος μας ανάγκασε να βρεθούμε πίσω στο σκορ.

Χρειαστήκαμε χρόνο για να ξαναβρούμε τα πατήματά μας αλλά δεν πήραμε αυτό που αξίζαμε. Πήραμε ρίσκα για να βγούμε μπροστά, ο Παναθηναϊκός βρήκε χώρους, αλλά γενικά είμαστε στεναχωρημένοι από το αποτέλεσμα».

Για τις διαφορές στην εικόνα της ομάδας στα δύο ημίχρονα: «Έχει απέναντί σου μια ομάδα που παίζει το δικό της παιχνίδι και το γρήγορο γκολ μας επηρέασε ψυχολογικά. Το αλλάξαμε αυτό στο δεύτερο μέρος για να αλλάξουμε το αποτέλεσμα».