Δύο γκολ διαφορά στο πρώτο μέρος μετά από εννιά μήνες

Ο Παναθηναϊκός πήρε την τρίτη του νίκη στη φετινή σεζόν, καθώς έκαμψε την αντίσταση του Παναιτωλικού και έφτασε τους 12 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Μάλιστα οι “‘πράσινοι” τα έδωσαν όλα από την αρχή του ματς και στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 2-0.

Πέρασαν 9 μήνες παρά δύο μέρες από την τελευταία φορά που το Τριφύλλι βρέθηκε να έχει 2 γκολ διαφορά κόντρα στον αντίπαλο του στο πρώτο μέρος. Το τελευταίο παιχνίδι που ο Παναθηναϊκός είχε κάνει το ίδιο, ήταν στο περσινό παιχνίδι με το Βόλο στο ΟΑΚΑ στις 1 Μαρτίου.

Τότε για τους “πράσινους” είχαν σκοράρει οι Νάγκι και Κουρμπέλης στο 3ο και 45ο λεπτό αντίστοιχα. Αν και μπροστά στο σκορ, οι παίκτες του Γιώργου Δώνη δεν πάτησαν “φρένο” στην επανάληψη και πέτυχαν ακόμα 2 τέρματα με τους Μακέντα (68′) και Χατζηγιοβάνη (76′) για το τελικό 4-1. Για το Βόλο είχε μειώσει ο Γέντρισεκ στο 54΄.