Eκτός προπόνησης οι Τσέριν και Ιωαννίδης, δεν θα αγωνιστούν στο αποψινό φιλικό

Ολοκληρώθηκε η πρωινή προπόνηση του Παναθηναϊκού, με το πρόγραμμα να διαρκεί 40 λεπτά. Σε αυτό δεν συμμετείχαν οι Άνταμ Τσέριν και Φώτης Ιωαννίδης, καθώς οι δύο παίκτες θα μείνουν προληπτικά εκτός για 1-2 ημέρες.

Ο πρώτος δέχθηκε ένα χτύπημα στο πρώτο ημίχρονο του χθεσινού φιλικού, ενώ για τον δεύτερο αποφασίστηκε να απέχει για λόγους αποφόρτισης. Φυσικά αμφότεροι δεν θα δώσουν το παρών στο αποψινό φιλικό με την ΤΣΣΚΑ Σόφιας.

Κατά τα άλλα το μενού σήμερα είχε δίτερμα, με τους “πράσινους”  να χωρίζονται σε δύο ομάδες οκτώ εναντίον οκτώ. Η μία ομάδα αποτελούνταν από τους: Λοντίγκιν, Βαγιαννίδη, Σένκεφελντ, Φικάι,  Φρόκου, Κλάινεσλαχ., Μαντσίνι, Μπιλάλ και η άλλη από τους: Ξενόπουλο, Χουάνκαρ, Κάτρη, Ρούμπεν, Μπερνάρ, Αϊτόρ, Καμπετσής και Σπόραρ. Ρόλο μπαλαντέρ είχε ο Καλοσκάμης.

Νικήτρια αναδείχθηκε η δεύτερη ομάδα με σκορ 2-0, χάρη σε δύο τέρματα του Σπόραρ μετά από ισάριθμες ασίστ του Αϊτόρ. Από την πλευρά της η πρώτη ομάδα είχε μία πολύ μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, ωστόσο το εντυπωσιακό σουτ του Κλάινεσλαχ σταμάτησε στο δοκάρι.

Όσοι έπαιξαν έως 63 λεπτά στο χθεσινό φιλικό έκαναν χαλαρό πρόγραμμα στο γυμναστήριο, με διατάσεις, ενδυνάμωση και τρέξιμο στο ένα από τα δύο γήπεδα.

Στο αποψινό φιλικό με την ΤΣΣΚΑ Σόφιας θα αγωνιστούν κανονικά και οι Αϊτόρ, Σένκεφελντ, Πέρεθ, Μαντσίνι, Μπερνάρ, Σπόραρ και Λοντίγκιν, οι οποίοι δεν πήραν χρόνο συμμετοχής στο χθεσινό ματς με την Πετρολούλ.