Ελπίδες Καρδίτσας – Παναθηναϊκός 0-2: Διπλό στην Καρδίτσα!

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του Παναθηναϊκού νίκησε με 2-0 τις Ελπίδες Καρδίτσας στην 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το «τριφύλλι» μάζεψε ακόμη ένα τρίποντο στην Καρδίτσα και ανεβαίνει στους 53 βαθμούς μια αγωνιστική πριν ολοκληρωθεί το πρωτάθλημα. Τα γκολ του Παναθηναϊκού σημείωσαν οι Σπυριδωνίδου (73’) και Χαμαλίδου (84’).

Ο Παναθηναϊκός απείλησε στο πρώτο ημίχρονο αλλά δεν κατάφερε να βρει δίχτυα ωστόσο κράτησε στο μηδέν και τις γηπεδούχες. Στο 73’ η Σπυριδωνίδου άνοιξε λογαριασμό για το «τριφύλλι» (0-1) και 11 λεπτά αργότερα στο 84’, η Χαμαλίδου διπλασίασε τα τέρματα του ΠΑΟ (0-2). Το τελικό αποτέλεσμα ήταν 0-2.

Παναθηναϊκός (Ρούβαλης): Δημητροπούλου, Δημητρίου, Δούλη, Νταρζάνου, Τσιρούλη, Κοκοτσάκη, Σιαφαρίκα, Κατωπόδη, Κανέλλου, Χαμαλίδου, Σπυριδωνίδου.

Στο παιχνίδι μπήκαν ακόμα η Δέλιου στη θέση της Κανέλλου, η Λόγου στη θέση της Σιαφαρίκα και η Γκραντ στη θέση της Σπυριδωνίδου.

Πηγή: pao1908.com