Εντός έδρας ήττα για την Γκέτεμποργκ με αυτογκόλ του Μπεργκ, στην πρεμιέρα της Allsvenskan (vid)

Ιδιαίτερα άτυχος στάθηκε ο άλλοτε παίκτης του Παναθηναϊκού Μάρκους Μπεργκ, στην αναμέτρηση της Γκέτεμποργκ με τη Βάρναμο για την πρεμιέρα του σουηδικού πρωταθλήματος.

O 36χρονος επιθετικός έστειλε άθελά του τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, με τους φιλοξενούμενους να κερδίζουν τελικά τους αντιπάλους τους με 1-0.

Aναλυτικά όσα είπε ο αρχηγός της Γκέτεμποργκ μετά τη λήξη του αγώνα:

“Είναι πολύ άσχημο. Έτρεξα με κατεύθυνση προς το τέρμα μας, αλλά με τη φόρα που είχα δεν έπιασα σωστά την κεφαλιά, ήταν δικό μου λάθος ξεκάθαρα. Ήταν κρίμα που χάσαμε γιατί είχαμε πολλές ευκαιρίες”.