Εντυπωσιακός ο Γερεμέγεφ: Δύο γκολ μέσα σε… 29 λεπτά στις πρώτες του δύο συμμετοχές!

Του Γιώργου Καπουκάκη

Ο Αλεξάντερ Γερεμέγεφ άργησε να πάρει ευκαιρίες, ωστόσο τα πρώτα δείγματα του Σουηδού φορ στον Παναθηναϊκό είναι άκρως θετικά!

Ο 29χρονος έχει μόλις δύο επίσημες εμφανίσεις και συνολικά 29 λεπτά συμμετοχής (37 μαζί με τις καθυστερήσεις) με την “πράσινη” φανέλα, όμως έχει κατορθώσει να βρει δύο φορές δίχτυα.

Στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ, ο Γερεμέγεφ μπήκε στο 82′ και λίγο αργότερα πέτυχε… buzzer beater και έσωσε τον βαθμό για το Τριφύλλι. Κόντρα στον Ατρόμητο, ο Σουηδός πέρασε στο ματς στο 69ο λεπτό και σκόραρε στις καθυστερήσεις, διαμορφώνοντας το τελικό 5-0 για τον Παναθηναϊκό.

Η κατάσταση στην οποία βρίσκεται ο Γερεμέγεφ δημιουργεί έναν… ευχάριστο “πονοκέφαλο” στον Ιβάν Γιοβάνοβιτς, ο οποίος βλέπει πως έχει τρεις αξιόπιστες επιλογές για την κορυφή της επίθεσης.