Επιστροφή στα γκολ για τον Μπεργκ και σύνθημα τίτλου (pic, vid)

Επέστρεψε στα γκολ ο Μάρκους Μπεργκ με τη φανέλα της Κράσνονταρ, βοηθώντας την ομάδα του να φτάσει στη νίκη με 2-0 επί της Ούφα, στην 20η αγωνιστική του ρώσικου πρωταθλήματος, στην επανεκκίνηση μετά τη διακοπή λόγω των καιρικών συνθηκών. Ο Σουηδός επιθετικός παρότι δεν ξεκίνησε στο αρχικό σχήμα του Σεργκέι Ματβέεφ, μπήκε αλλαγή στο ημίχρονο της αναμέτρησης και χρειάστηκε μόλις 24 λεπτά για να “ξεκλειδώσει” την αντίπαλη άμυνα, δίνοντας προβάδισμα την Κράσνονταρ.

Ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού μάλιστα μετά το τέλος του παιχνιδιού έδωσε το σύνθημα για το “ντεμαράζ” της ομάδας του στο φινάλε του πρωταθλήματος, αφού η Κράσνονταρ βρίσκεται στη δεύτερη θέση με 38 βαθμούς, 8 πίσω από την πρώτη Ζενίτ, με τη “μάχη” για τον τίτλο να φουντώνει.

“Καλός τρόπος να ξεκινάς το τελευταίο κομμάτι της σεζόν, μετά από μία μεγάλη διακοπή. Δέκα παιχνίδια ακόμα”, ανέφερε ο Μπεργκ μέσω του προσωπικού του λογαριασμού στο instagram, δείχνοντας την επιθυμία του για ακόμα έναν τίτλο στην καριέρα του.