Γεντβάι: “Είναι από τις βραδιές που παίζεις καλά, αλλά δεν καταφέρνεις να σκοράρεις”

Ο Τιν Γεντβάι, μίλησε μετά την ήττα του Παναθηναϊκού από τη Μπράγκα (0-1) και τόνισε πως οι Πράσινοι ήταν ανώτεροι μέσα στον αγωνιστικό χώρο, όμως δεν κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα. Παράλληλα, ο Κροάτης στόπερ υποστήριξε πως κανένας στο Τριφύλλι δεν θα πρέπει να είναι απογοητευμένος.

Αναλυτικά όσα είπε ο Τιν Γεντβάι:

“Θεωρώ, πως παίξαμε πολύ καλά. Μας έλειψε η τελική προσπάθεια. Είχαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού από το ξεκίνημα και παλέψαμε αρκετά.

Δεν μπορώ να συγκρίνω τα δύο ημίχρονα. Όπως είπα, είχαμε τον έλεγχο. Από τη στιγμή που δεν σκοράραμε στα πρώτα λεπτά, μετά παίξαμε πιο ανοιχτά και με περισσότερο ρίσκο. Έπρεπε να… ανοίξουμε την αντίπαλη άμυνα. Αυτός είναι και ο λόγος, που δεχτήκαμε το γκολ. Γιατί προσπαθούσαμε να σκοράρουμε. Θεωρώ πάντως πως ήμασταν η καλύτερη ομάδα.

Δημιουργήσαμε, είχαμε φάσεις κοντά στην εστία της Μπράγκα. Κάποιες φορές παίζεις καλά, αλλά δεν πετυχαίνεις γκολ. Δυστυχώς, ήταν μία από αυτές τις βραδιές. Παρόλα αυτά, νομίζω πως κανένας δεν θα πρέπει να είναι απογοητευμένος. Δείξαμε χαρακτήρα, θέληση και ποιότητα. Δείξαμε πως μπορούμε να αγωνιστούμε σε αυτό το επίπεδο στην Ευρώπη. Θα μας βλέπετε τα βράδια της Πέμπτης”.