Για το πρώτο “τρίποντο” ο Παναθηναϊκός απέναντι στον ΟΦΗ

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται σήμερα (31/8) στο ΟΑΚΑ τον ΟΦΗ για τη δεύτερη αγωνιστική της Super League, με τη σέντρα της αναμέτρησης να είναι προγραμματισμένη για τις 19:15 (Novasports, trifilara.gr)

Άπαντες στο στρατόπεδο του Τριφυλλιού θέλουν να αντιδράσουν μετά το 1-1 της πρεμιέρας απέναντι στη Λαμία και να κατακτήσουν την πρώτη νίκη στο νέο πρωτάθλημα.

Προβλήματα της τελευταίας στιγμής δεν προέκυψαν, με το μόνο άξιο αναφοράς στην ανακοίνωση της αποστολής από τον Γιώργο Δώνη, να είναι η παρουσία του Χουάν Χοσέ Περέα, ο οποίος θα έχει την ευκαιρία να κάνει το ντεμπούτο του με τους «πράσινους».

Στον αντίποδα, οι Κρητικοί έδειξαν ένα πολύ καλό πρόσωπο στο πρώτο τους παιχνίδι, καθώς έφυγαν με την ισοπαλία (1-1) από το «Κλεάνθης Βικελίδης», με τον Άρη να πασχίζει να ξεκλειδώσει την πολύ καλά οργανωμένη άμυνα του ΟΦΗ.

Παράλληλα ο Παναθηναϊκός θα κοιτάξει να… εκδικηθεί για την περσινή ήττα με 1-3 από τους κρητικούς. Οι «πράσινοι» είχαν κλείσει το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι χάρη σε ένα γκολ του Φεντερίκο Μακέντα, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα της αναμέτρησης άλλαξε άρδην. Οι φιλοξενούμενοι με αυτογκόλ του Μακέντα και τέρματα των Σασί και Γιακουμάκη είχαν καταφέρει να επικρατήσουν.