Γιόχανσον: «Θέλαμε τους τρεις βαθμούς και το πληρώσαμε»

Ο Ματίας Γιόχανσον μιλώντας στην κάμερα της NOVA τόνισε πως η έλλειψη συγκέντρωσης στο παιχνίδι με την Ξάνθη κόστισε στην ομάδα με αποτέλεσμα οι ”πράσινοι” να ηττηθούν στις καθυστερήσεις με σκορ 1-0, ενώ δεν πήρε θέση για τις αμφισβητούμενες φάσεις του αγώνα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Σουηδού μπακ:

”Κάναμε ευκαιρίες αλλά για να νικήσεις πρέπει να σκοράρεις και δυστυχώς δεν τα καταφέραμε”.

Μπορεί να διορθωθεί το πρόβλημα:

”Δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι στο ματς για 90 λεπτά, ο αντίπαλος ξέφυγε και μας έκανε την ζημιά. Θέλαμε τους τρεις βαθμούς και το πληρώσαμε. Χρειάζεται μεγαλύτερη συγκέντρωση για να πετύχουμε γκολ, πάμε στην πηγή και δεν πίνουμε νερό, ήμασταν και άτυχοι”.