Γιούχτας – Παναθηναϊκός Β 2-0: Συνέχεια στο αρνητικό σερί για το Τριφύλλι

Ο Παναθηναϊκός δεν τα κατάφερε στην Κρήτη κόντρα στον Γιούχτα (2-0) και γνώρισε την τρίτη διαδοχική ήττα στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Μετά τις ήττες από Ολυμπιακό Β και Καλλιθέα, ο Παναθηναϊκός Β έχασε και από τον Γιούχτα (2-0) στην Κρήτη για την 5η αγωνιστική της Super League 2.

Για τους γηπεδούχους, ο Νοικοκυράκης άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό του αγώνα, ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο (36ο λεπτό), με το γκολ του Ροβίθη.

Με αυτή την ήττα, οι Πράσινοι έπεσαν στην 9η θέση της βαθμολογίας (τρεις θέσεις επάνω από την τελευταία της κατάταξης) με τρεις βαθμούς και καλούνται να ανασυνταχθούν άμεσα και να επιστρέψουν στις νίκες στις επόμενες αγωνιστικές.

Γιούχτας: Πρινιωτάκης, Γελαδάρης, Λιποράσε, Φαζός, Κόλα, Ροβίθης (63′ Μάρτσι), Μπουτσάκης (63′ Βρεττός), Πολυχρόνης (72′ Κωστανάσιος), Νοικοκυράκης (72′ Κίσσας), Μπρους, Αλεξόπουλος (83′ Δασκαλάκης).

Παναθηναϊκός Β’: Μαργκόνο, Σιδεράς, Βουτσάς, Μαρτίνης, Φουρτάδο (46′ Τουρκοχωρίτης), Κρυπαράκος, Προδρομίτης, Λαμψιάς (46′ Καλοσκάμης), Καραμπάς (46′ Συμεωνίδης), Λιούμης (46′ Ρόμπι), Μπιλάλ (75′ Νταμπίζας).