Γκολ μετά από 211 ημέρες για τον Ζαχίντ (vid)

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε του Πανιώνιου στη Νέα Σμύρνη με γκολ του Γκίας Ζαχίντ στο 20ο λεπτό. Ο Νορβηγός κινήθηκε πολύ όμορφα μέσα στην περιοχή των γηπεδούχων και με ένα εκπληκτικό σουτ νίκησε τον Κότνικ για το 0-1.

Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του Ζαχίντ με την πράσινη φανέλα, ο οποίος μετά από ένα κακό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα δείχνει ένα διαφορετικό πρόσωπο στον αγώνα με τους “κυανέρυθρους”.

Τελευταία φορά που είχε σκοράρει ο μέσος του Τριφυλλιού, ήταν στην αναμέτρηση Νέα Σαλαμίνα-ΑΠΟΕΛ στις 2 Μαρτίου του 2019. Τότε είχε ισοφαρίσει σε 1-1 στο 36ο λεπτό δίνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του στην πορεία της προς την κατάκτηση του τίτλου του πρωταθλητή Κύπρου.