Οι καθυστερήσεις του παιχνιδιού με τον ΠΑΟΚ (vid)

Μεγάλος ντόρος έχει πραγματοποιηθεί από χθες (03/11), λόγω των καθυστερήσεων στο παιχνίδι μεταξύ ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκού και όχι άδικα. Όταν σε ένα παιχνίδι που δίνονται 5 λεπτά καθυστερήσεις, με το σκορ στο 1-2 και η γηπεδούχος ομάδα κερδίζει πέναλτι στο 96′, τότε ο ντόρος είναι λογικός.

Μάλιστα, λίγο πριν τις καθυστερήσεις έχει γίνει ένα φάουλ στον Χουάν Χοσέ Περέα το οποίο δεν σφυρίζεται μπροστά στα μάτια του τέταρτου διαιτητή, προκαλώντας τις έντονες αντιδράσεις του Γιώργου Δώνη λίγο αργότερα, οι οποίες κατέληξαν στην αποβολή του.

Με το χρονόμετρο να γράφει 90+5 και 14 δευτερόλεπτα, ο Διούδης έκανε ένα βολέ, όμως ο διαιτητής της αναμέτρησης δεν σφύριξε την λήξη, με αποτέλεσμα στην επόμενη φάση ο ΠΑΟΚ να κερδίσει το πέναλτι και να στερήσει από τον Παναθηναϊκό ένα σπουδαίο διπλό.

Στο παρακάτω βίντεο μπορείτε να δείτε όλα όσα έγιναν στις περιβόητες καθυστερήσεις του ντέρμπι ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό.