Η τελευταία νίκη του Παναθηναϊκού απέναντι στον ΌΦΗ (vid)

Ήταν 15/2/2015 όταν ο Παναθηναϊκός κέρδισε τον ΌΦΗ για τελευταία φορά στην Κρήτη, στο “Θεόδωρος Βαρδινογιάννης”. Μάλιστα σε εκείνο το παιχνίδι οι “πράσινοι” είχαν κερδίσει με 2-3. Έκτοτε το Τριφύλλι δεν έχει καταφέρει να επικρατήσει των Κρητικών ανεξαρτήτου έδρας.

Ο Νίκος Καρέλης είχε ανοίξει το σκορ στο 2ο λεπτό. Ο Μονιάκης είχε ισοφαρίσει για τον ΌΦΗ στο 26ο λεπτό, ενώ στο 42 η κρητική ομάδα πήρε το προβάδισμα με τον Μερεμπασβίλι. Τελικά ο Παναθηναϊκός αρχικά ισοφάρισε με τον Ντάνιελ Πράνιτς στο 49′, ενώ την νίκη στο “τριφύλλι””έδωσε” ο Νίκος Καρέλης με το γκολ του 75λεπτό.

Δείτε παρακάτω τα στιγμιότυπα από την τελευταία νίκη του Παναθηναϊκού στο Ηράκλειο ΕΔΩ