Ιωαννίδης: “Βάλαμε ένα γκολ από το… πουθενά, θα καταφέρουμε να προκριθούμε”

Για την εικόνα του Παναθηναϊκού στο ματς με την Μπράγκα, το σημαντικό γκολ που πέτυχε ο Μαντσίνι και τις ελπίδες πρόκρισης του Τριφυλλιού μίλησε ο Φώτης Ιωαννίδης.

Αναλυτικά όσα ανέφερε ο επιθετικός του Παναθηναϊκού:

«Θεωρώ ότι στο πρώτο ημίχρονο τα πράγματα ήταν ισορροπημένα. Καμία από τις δύο ομάδες δεν είχε μεγάλη ευκαιρία και το 0-0 φαινόταν στον αγωνιστικό χώρο.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε πιο νωθροί, οι αντίπαλοι ανέβασαν επίπεδο και βρεθήκαμε να χάνουμε 2-0. Είχαν και άλλες ευκαιρίες και γι’ αυτό νομίζω σταθήκαμε τυχεροί που δεν δεχθήκαμε τρίτο γκολ και στο τέλος βάλαμε ένα σημαντικό γκολ για τη ρεβάνς.

Έχω ξαναπεί ότι η ομάδα αυτή δεν τα παρατάει ποτέ και αυτό ήταν ένα ακόμη παράδειγμα σήμερα. Βάλαμε ένα γκολ από το πουθενά, γιατί δεν είχαμε πολλές ευκαιρίες και αυτό είναι πολύ σημαντικό για την ομάδα. Αν γίνουμε πιο κυρίαρχοι και αυτό μπορούμε να το κάνουμε, θα αρχίσουμε να σκοράρουμε ακόμη περισσότερες φορές.

Όλοι στην ομάδα είμαστε αισιόδοξοι, έχουμε εμπιστοσύνη στον εαυτό μας και με τον κόσμο στο πλευρό μας νομίζω ότι θα καταφέρουμε να πάρουμε την πρόκριση».