Ήττα για τους Νέους του Παναθηναϊκού στην Τρίπολη

Την ήττα με 3-2 γνώρισε η Κ19 του Παναθηναϊκού από τον Αστέρα Τρίπολης σε αναμέτρηση φιλικού χαρακτήρα. Κατάλληλο για χρήσιμα συμπεράσματα ήταν το παιχνίδι των Νέων του Τριφυλλιού, οι οποίοι ταξίδεψαν στην Αρκαδία με απουσίες, μιας και οι Σιδεράς, Λαζαρίδης, Τουρκοχωρίτης και Μάριος Τζαβίδας αγωνίστηκαν στο φιλικό της πρώτης ομάδας με το Μαρκό στο Κορωπί.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με τον Νιάρχο, αλλά οι γηπεδούχοι με κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση και να προηγηθούν με 2-1 στο δεύτερο μέρος. Οι “πράσινοι” όμως απάντησαν και ισοφάρισαν το ματς με τον Καρβούνη. Εν τέλει ο Αστέρας κατάφερε να βρει ακόμη ένα τέρμα και επικράτησε με 3-2 του Τριφυλλιού.

Μετά από πέντε παιχνίδια προετοιμασίας οι “πράσινοι” μετρούν μία νίκη, δύο ισοπαλίες και δύο ήττες, με τα αποτελέσματα βέβαια να μην αποτελούν τον πρωταρχικό στόχο τη δεδομένη στιγμή.

Ο Παναθηναϊκός στο πρώτο ημίχρονο αγωνίστηκε με τους Οικονομάκη, Πορφυρόπουλο, Κούτσια, Βόσσο, Σμέιρα, Φρόκου, Ηλιάδη, Καρβούνη, Τόρρα, Κρυπαράκο και Νιάρχο.

Χρόνο συμμετοχής πήραν ακόμα οι Κλίντμαν, Ζαφείρης, Δημοσθενιάδης, Κωστόπουλος, Μακροδημήτρης, Παυλάκης.