Ήττα στην Τρίπολη για την Κ19

Η Κ19 του Παναθηναϊκού γνώρισε την ήττα με 2-0 απ’ τον Αστέρα στην Τρίπολη σε αναμέτρηση για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Κ19. Οι Πράσινοι ήταν εμφανώς καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο μέχρι και το 37′ οπότε ο διαιτητής της αναμέτρησης έδωσε ένα αυστηρό πέναλτι εις βάρος του Τριφυλλιού. Ο Αστέρας άνοιξε το σκορ κόντρα στη ροή του αγώνα στο 38′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κεδίκογλου, ο οποίος στο 42′ -έπειτα από αντεπίθεση- διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο το έργο των παικτών του Παναθηναϊκού έγινε ακόμα πιο δύσκολο καθώς στο 60′ η ομάδα έμεινε με δέκα παίκτες στο γήπεδο λόγω αποβολής του Ορμενάι και στο 70′ με εννέα καθώς αποβλήθηκε και ο Ρομάνο. Παρ’ όλα αυτά, η ομάδα του Ανδρέα Ντρένοβα ήταν εκείνη που είχε τη μεγαλύτερη ευκαιρία σ’ αυτό το διάστημα όταν ο Βαγιαννίδης βγήκε τετ α τετ με τον Κακαδιάρη, ο οποίος απέκρουσε σωτήρια.

Αστέρας Τρίπολης: Κακαδιάρης, Καπέρδας, Ρουμελιώτης, Λάσκαρης (75′ Θωμάι), Καραγλάνης, Προύντζος, Τηλαβερίδης (75′ Ντερβίση), Παπαδημητρίου (75′ Νικολόπουλος), Παπαδόπουλος Α., Καλλαντζή (25′ Μποτόπουλος), Κεδίκογλου (70′ Μπάτση).

Παναθηναϊκός: Ντέλλας Γρίβας, Καμαρός (80′ Σκαρλατίδης), Διαμαντής (80′ Δουβίκας), Πιτσώτης, Νικολετόπουλος, Κάτρης, Ορμενάι, Σπαθάρης (56′ Γεωργουλάκης), Νότας (60′ Βαγιαννίδης), Κλάψας (56′ Ρομάνο), Λάζαρης.

Πηγή: pao.gr