Κ15: Θρίαμβος επί του Ολυμπιακού στον Ρέντη

Η ομάδα Κ15 του Παναθηναϊκού επικράτησε με το εντυπωσιακό 3-0 του Ολυμπιακού στο προπονητικό κέντρο του Ρέντη για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Οι “πράσινοι” με γκολ των Νότα, Καλοσκάμη και Σταγάκη πήραν μία πολύ μεγάλη νίκη επί του “αιώνιου” αντίπαλου.

Με απόλυτη συγκέντρωση στο πλάνο, η ομάδα του Θωμά Μαυρουδή κυριάρχησε κατά κράτος στον αγωνιστικό χώρο και δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους “ερυθρόλευκους”. Το σκορ για το Τριφύλλι άνοιξε στο 26ο λεπτό ο Νότας με σουτ. Το 0-1 ήταν το σκορ με το οποίο πήγαν στα αποδυτήρια για το πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες.

Ο Παναθηναϊκός συνέχισε να έχει τον έλεγχο της αναμέτρησης και στο δεύτερο μέρος και κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ την ανωτερότητά του. Στο 68′ ο Καλοσκάμης κέρδισε κι εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι για το 2-0. Πριν προλάβουν να συνέλθουν οι Πειραιώτες, είδαν τον Σταγάκη να σκοράρει το τρίτο γκολ του Τριφυλλιού και ουσιαστικά να “κλειδώνει” τη νίκη.

Με αυτό το τρίποντο οι “πράσινοι” αύξησαν τη διαφορά τους από τον Ολυμπιακό στους 7 βαθμούς, ενώ βρίσκονται και στο +6 από τον δεύτερο Ατρόμητο.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ολυμπιακός (Τοπολιάτης): Κονσολάκης, Μίνης, Κώστουλας, Φίλος, Χουρδάκης, Σταράκης, Βλέτσας, Παπακανέλος, Γατόπουλος, Μοίρας, Αρσενίδης.

Παναθηναϊκός (Μαυρουδής): Μεμά, Νικολετόπουλος, Δάμης, Πιτσώτης, Χασανάγκο, Λιατίφης, Νότας, Σπαθάρης, Σταγάκης, Καλοσκάμης, Διαμαντής.

Ως αλλαγές για το Τριφύλλι πέρασαν οι Παπαπατριανταφύλλου, Τόμπρας, Κανάκης, Ορμενάι, Λάζαρης.