K17: Δεν τα κατάφεραν οι “πράσινοι” στο ντέρμπι “αιωνίων”

Την ήττα με σκορ 3-1 γνώρισε η Κ17 του Παναθηναϊκού από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού , στο μεγάλο ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομών.

Έτσι το “τριφύλλι” έπεσε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αφού έμεινε στους 30 πόντους. Συγκεκριμένα στην κορυφή βρίσκεται η ΑΕΚ με 34 βαθμούς, ακολουθούν οι “ερυθρόλευκοι” με 32, ενώ τρίτος είναι ο Ατρόμητος με 31

Οι γηπεδούχοι (Ολυμπιακός) άνοιξαν το σκορ με τον Μοίρα στο 27′, ενώ 21 λεπτά αργότερα ο Παπακανέλλος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Οι “πράσινοι” μείωσαν με τον Νότα στο 78′, ωστόσο ο Μαυρόπουλος σκόραρε εκ νέου για τους “Πειραιώτες” στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, σφραγίζοντας το τελικό σκορ.