Κ17: Επιστροφή στις νίκες με ανατροπή

Η ομάδα Κ17 του Παναθηναϊκού επικράτησε εκτός έδρας του Πανιώνιου με 2-1 για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 6ο λεπτό, το Τριφύλλι έφερε “τούμπα” το ματς και με γκολ του Τζαβίδα και του Πουλιάνου πήρε τη νίκη.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και κατάφεραν να προηγηθούν στο 6ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Χαϊκάλη. Η συνέχεια ωστόσο ήταν διαφορετική, καθώς οι “πράσινοι” ανέβασαν ρυθμό και παίζοντας πολύ όμορφο ποδόσφαιρο έφτασαν στην ανατροπή. Αρχικά ο Τζαβίδας με εκτέλεση πέναλτι κι εν συνεχεία με γκολ του Πουλιάνου, η ομάδα του Κώστα Φραντζέσκου κατάφερε να κλείσει το πρώτο ημίχρονο προηγούμενη.

Στο δεύτερο μέρος ο Παναθηναϊκός ήταν ανώτερος κι έχασε ευκαιρίες για να πετύχει κι άλλα γκολ, αλλά το 1-2 παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή. Μετά από αυτή τη νίκη, το Τριφύλλι έφτασε τους 24 βαθμούς σε 14 αγώνες και βρίσκεται πλέον στην 3η θέση της βαθμολογίας του Α’ ομίλου.

Παναθηναϊκός (Φραντζέσκος): Νικολάου, Ζαφείρης, Παυλάκης, Ζούγρας, Γωγουβίτης, Κωστόπουλος, Μακροδημήτρης, Βολάκης, Δημοσθενιάδης, Τζαβίδας, Πουλιάνος.

Ως αλλαγές αγωνίστηκαν οι Αρσενίου και Τόρα.