K19: Iσόπαλοι αναδείχθηκαν Παναθηναϊκός και Ατρόμητος

Η Κ19 του Παναθηναϊκού αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 με την αντίστοιχη του Ατρομήτου, σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο Κορωπί για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το προβάδισμα μόλις στο 6′ και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 38′. Έτσι οι “πράσινοι” έφτασαν τους 18 βαθμούς και παρέμειναν στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ πλέον βρίσκονται στο -9 από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν αρκετά ισορροπημένο με τις δυο ομάδες να σκοράρουν από μία φορά. Το Τριφύλλι άνοιξε το σκορ μόλις στο 6′ με σουτ από τη μικρή περιοχή του Λιατίφη, έπειτα από κόρνερ του Συμεωνίδη και κεφαλιά-ασίστ του Προδρομίτη. Ο Ατρόμητος όμως βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 37′ με σουτ μέσα απ’ την περιοχή του Γκίνι.

Στο β’ ημίχρονο οι Πράσινοι ανέβασαν αισθητά την απόδοσή τους, κυριάρχησαν στο γήπεδο, προσπάθησαν να απειλήσουν, είχαν ορισμένες καλές στιγμές αλλά δεν κατόρθωσαν να φτάσουν στο νικητήριο τέρμα.

Παναθηναϊκός: Λίλο, Τσεβάς, Παυλάκης, Προδρομίτης, Κάτρης, Λιατίφης, Κυριόπουλος, Συμεωνίδης (80′ Τσιάβος), Νταμπίζας (70′ Ναλιτζής), Καλοσκάμης, Βολάκης (70′ Καλός).