Κ19: O επόμενος αντίπαλος του Παναθηναϊκού στο UEFA Youth League

H K19 του Παναθηναϊκού επικράτησε σήμερα με 8-0 της Σλάβια Σόφιας στη Λεωφόρο, εξασφαλίζοντας ουσιαστικά την πρόκρισή της στην επόμενη φάση του UEFA Youth League, πριν τη ρεβάνς της Βουλγαρίας.

Εκεί το “τριφύλλι” θα βρει απέναντι του το νικητή του ζευγαριού Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία)  – Τρεντσίν (Νορβηγία).  Μάλιστα πριν λίγα λεπτά ολοκληρώθηκε το πρώτο ματς των δύο ομάδων, το οποίο έλαβε χώρα στη Λιθουανία, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 2-1 και να παίρνουν ένα μικρό προβάδισμα πρόκρισης.

Οι Νορβηγοί κατάφεραν να πάρουν νωρίς κεφάλι στο σκορ, χάρη σε γκολ του Γκαϊντός στο 10, με τους Λιθουανούς να απαντούν οκτώ λεπτά αργότερα με τον Μπίτσκα. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με τέρμα του Γιανσόνας στο 52′.