“Kαθάρισε” μέσα σε τρία λεπτά τον ΠΑΟΚ με Μπιλάλ και πάτησε κορυφή!

Μεγάλη νίκη των μικρών του Παναθηναϊκού απέναντι στην αντίστοιχη του ΠΑΟΚ με 2-0 για το πρωτάθλημα της Super League Κ19 με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Μπιλάλ που πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του.

Οι «Πράσινοι» μπήκαν φουριόζοι στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν μέσα σε τρία λεπτά (στο 57′ και στο 60′) να βάλουν δύο γκολ και να πάρουν την πολυπόθητη νίκη.

Το πρώτο ημίχρονο είναι από αυτά που θα ξεχαστούν γρήγορα, καθώς οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να βρουν ρυθμό στον αγωνιστικό χώρο. Το δεύτερο μέρος ανήκε ολοκληρωτικά στον Παναθηναϊκό, με τους παίκτες της ομάδας να πατούν… γκάζι και να σημειώνουν μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα δύο γκολ. Και τα δύο από τον εξαιρετικό Μπιλάλ.

Τίποτα σπουδαίο δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα της λήξης από τον διαιτητή και έτσι το Τριφύλλι έφτασε σε μία πολύ σημαντική νίκη από άποψη γοήτρου αλλά και βαθμολογίας ενόψει της δύσκολης συνέχειας.

Παναθηναϊκός (Σάμιος): Κλίντμαν, Ζαφείρης, Παυλάκης, Χαχούλης (52′ λ.τρ. Καρνέσης), Προδρομίτης, Κωστόπουλος, Τόρρα (65΄Κυριόπουλος), Φρόκου (65′ Λιατίφης), Μπιλάλ (86′ Νταμπίζας), Καλοσκάμης (86′ Ψύλλας), Βολάκης.

ΠΑΟΚ (Μαλεζάς): Μοναστηρλής, Τσοπούρογλου, Αβεντισιάν, Μανωλιούδης, Τσιακούμης, Ρούμιαντσεβ, Σπυράκος, Κουτεντάκης, Κεδίκογλου, Δαρέλας, Σμυρλής.

Πατήστε εδώ και διαβάστε αναλυτικά τις φάσεις του αγώνα.