Κατώτερος των περιστάσεων ο Παναθηναϊκός, «διασύρθηκε» από τον ΝΟΒ

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε από την Βουλιαγμένη με 4-17 στο Γουδί. Οι πράσινοι ήταν κατώτεροι τον περιστάσεων και «διασύρθηκαν» από τον ΝΟΒ.

Το Τριφύλλι ήταν ανταγωνιστικό μόνο στο πρώτο 8λεπτο όπου και σκόραρε τα μισά τέρματα από αυτά που έβαλε κατά την διάρκεια του αγώνα . Η πρώτο 8λεπτο έληξε 3-2.

Στην συνέχεια η Βουλιαγμένη άφησε πίσω της τον Παναθηναϊκό με το σκορ ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 3-9.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι πράσινοι σκόραραν μόλις 1 γκολ και δέχτηκαν 8 με τον ΝΟΒ να φτάνει τα 17 τέρματα και το Τριφύλλι τα 4 γράφοντας και τον επίλογο του αγώνα.

Παναθηναϊκός (Νίκος Βενετόπουλος):
Σαλτέρης Ματθαίος, Χάλαρης Μάριος ,Μαλανδράκης Φίλλιπος , Κοσιτς Γιακσα, Χατζηστεφάνου Στάθης (2 γκολ), Χριστοφορίδης Γιώργος(2 γκολ),Μπιτσάκος Χρήστος Πανταζόπουλος Γιάννης, Ορφανός Δημήτρης, Γκαράνης Γιάννης , Παπαδημητρίου Αλέξανδρος, Κατσαρούνας Γιώργος ,Καραπέτσας Άγγελος ,Μοσχοβέλης, Δευτεραίος Φανούρης.

Βουλιαγμένη (Σπηλιοτόπουλος Κώστας):
Τζωρτζάτος Παναγιώτης , Basic Andrija (4 γκολ), Καλογερόπουλος Ευστάθιος (5 γκολ) ,Γκιουβετσης Κωνσταντίνος (2 γκολ), Σταμέλος Δημήτριος (1 γκολ) ,Γούβης Κωνσταντίνος (1 γκολ), Αφρουδάκης Χρήστος ,Παπανικολάου Γεώργιος ,Ποντικέας Κυριάκος (1 γκολ),Κουρουβανης Νικόλαος (1 γκολ), Παπάζογλου Γεώργιος Ανδρεάδης Εμμανουήλ, Vuksevic Nikola (2 γκολ), Ηλιόπουλος Αλέξιος, Βλάσης Άδωνις.