Κέρδισαν και το Μαρκόπουλo τα “φίνα κορίτσια”

Με νίκη συνέχισαν τα “φίνα κορίτσια” το στάδιο της προετοιμασίας ενόψει της νέας χρονιάς. Τα κορίτσια του Κυριάκου Καμπερίδη επικράτησαν του Μαρκόπουλου με 3-0 σετ, πιάνοντας πολύ καλή απόδοση και δείχνοντας έτοιμες για την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεών τους.

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε με ευκολία και τα τρία σετ του αγώνα (25-14, 25-12, 25-16) και έδειξε ότι βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση. Οι δύο ομάδες έπαιξαν και τέταρτο σετ, στο οποίο το Μαρκόπουλο επικράτησε με 16-14, με τον προπονητή των “πρασίνων” να δίνει χρόνο συμμετοχής σε όλες τις παίκτριες του, βλέποντας το ως μία πολύ καλή ευκαιρία για δοκιμές σε πρόσωπα και σχήματα.

Επόμενο παιχνίδι πλέον για τα “φίνα κορίτσια” την Τετάρτη (9/10) στη Σαντορίνη, στο πλαίσιο του τουρνουά “Νομίκεια”, όπου θα συμμετέχουν ακόμα οι ΠΑΟΚ, ΑΟ Θήρας και Μαρκόπουλο.

Πρώτος αντίπαλος για τον Παναθηναϊκό θα είναι ο ΠΑΟΚ (9/10, 20:30), ενώ την Πέμπτη (10/10) θα διεξαχθούν ο μικρός και ο μεγάλος τελικός, στις 18:00 και 20:30 αντίστοιχα.