Κόκκινη ο Κάργας, ένα γκολ – “δώρο” για την ΑΕΚ και 2-0 στο ημίχρονο η “Ένωση”! (vids)

Ιδιαίτερα εύκολο ήταν το πρώτο ημίχρονο της ΑΕΚ κόντρα στον ΠΑΟΚ!

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 7’, ύστερα από ένα ανόητο τάκλιν του Κάργα στον Γιόνσον και αυτόματα η “Ένωση” έγινε ακόμα μεγαλύτερο φαβορί.

Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 21ο λεπτό, ο Τσούμπερ άνοιξε το σκορ, εκμεταλλευόμενος την πάσα – “δώρο” του Κοτάρσκι. Αξίζει να σημειωθεί, πως ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ είχε ξανακάνει παρόμοιο λάθος λίγο νωρίτερα, με τον Γιόνσον ωστόσο να αστοχεί.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν και σε δεύτερο γκολ τρία λεπτά αργότερα (24’) με προβολή του – ανενόχλητου – Μουκουντί μέσα από την περιοχή. Εν τέλει το ημίχρονο έληξε 2-0 υπέρ της ΑΕΚ, κάτι που σημαίνει πως η ομάδα του Αλμέιδα είναι πιο άνετη ενόψει του ντέρμπι “τίτλου” με τον Παναθηναϊκό (30/04, 20:00).