Κόντρα στον Μίλωνα ο Παναθηναϊκός

Στη Νέα Σμύρνη ο Μίλων θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό στην “πράσινη” αναμέτρηση της 13ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα Volley League 2021-22: (13η αγωνιστική, 12/2, 17:00, Live Streaming ESAP TV, Διαιτητές: Ονόπας, Μουλά Ειρ.).

Η ομάδα της Νέας Σμύρνης έχει 12 βαθμούς σε 11 αγώνες. Τη σεζόν 2020-21 έκανε την έκπληξη και νίκησε τον Παναθηναϊκό με 3-1 σετ και ικανός να κάνει τη ζημιά σε οποιαδήποτε ομάδα αρκεί να είναι πλήρης όπως λέει και ο προπονητής του Σάκης Ψάρρας.

“Έχουμε αποδείξει πως είμαστε ικανοί να χτυπήσουμε οποιοδήποτε αγώνα και το ίδιο θέλουμε να κάνουμε και με τον Παναθηναϊκό στην έδρα μας. Ξέρουμε ποιος είναι ο αντίπαλος μας και θα προσπαθήσουμε να κάνουμε το παιχνίδι μας. Για την ώρα όμως με απασχολεί η υγεία των αθλητών μας. Αύριο θα κάνουμε νέα τεστ. Είναι σίγουρο πως θα έχουμε μία – δύο σημαντικές απουσίες”, δήλωσε ο Σάκης Ψάρρας.

Ο Παναθηναϊκός μπαίνει σε μία πολύ δύσκολη περίοδο με σημαντικές υποχρεώσεις σε πρωτάθλημα, κύπελλο και Ευρώπη και δεν έχει πολυτέλεια για απώλειες. Επιπλέον γνωρίζει από πρώτο χέρι το πόσο ρίσκο κρύβει να υποτιμήσει το Μίλωνα. Οι πράσινοι έχουν 27 βαθμούς σε 11 αγώνες. και ισοβαθμεί με τον Ολυμπιακό που έχει 12 αγώνες. Πρώτος είναι ο ΠΑΟΚ με 34 βαθμούς αλλά σε 13 αγώνες.