Μακέντα – Καρλίτος : τότε…πληγώνουν, με το ρολόι, τις αντίπαλες άμυνες(vid)

Οι δυο επιθετικοί του Παναθηναϊκού, Μακέντα και Καρλίτος, κοντράρονται στην πρώτη θέση των σκόρερ του “τριφυλλιου”, για το ποιος θα είναι αυτός που θα σημειώσει τα περισσότερα τέρματα στη σεζόν και μέχρι τώρα είναι ισόπαλοι 4-4!

Το ντουέτο έχει…ματώσει τα αντίπαλα δίχτυα με έναν ιδιαίτερο τρόπο ! Ο πρώτος σκοράρει με συνέπεια στις αρχές των ημιχρόνων ο δεύτερος προς το τέλος των 45λεπτων…

Συγκεκριμένα, ο Μακέντα για φέτος έχει σημειώσει 3 γκολ στα πρώτα ημίχρονα και ένα  στην επανάληψη με Παναιτωλικό στο 19ο λεπτό, με τη Λάρισα στο 26ο λεπτό, με την ΑΕΚ στο 34ο, ενώ με τον ΟΦΗ στο 90+4ο.

Από την άλλη ο Καρλίτος έχει έφεση στο να σκοράρει την τελευταία στιγμή, λίγο μετά το σφύριγμα του διαιτητή, φέρνοντας πολλές φορές την ανατροπή.

Ο Ισπανός επιθετικός μετράει 4 γκολ με τη  Λαμία στο 8ο λεπτό αλλά και στο 60ο λεπτό, στον ΟΦΗ στο 49ο λεπτό και με τον Βόλο στο 56ο λεπτό.

Παρά τη χρονική διαφορά και οι δυο σκόρερ του Τριφυλλιού έχουν πετύχει γκολ και με δεξί και αριστερό πόδι, αλλά και με κεφαλιά, ενώ και οι δύο-και μοναδικοί Πράσινοι-έχουν από ένα δοκάρι στα στατιστικά τους.

Σε 13 ματς ο Ιταλός φορ έχει αγωνισθεί 1.006 λεπτά, ενώ ο Καρλίτος 961΄.

Έχει ενδιαφέρον ενώ πλέον στο 4-3-3 στο βασικό σχήμα χωράει μόνο ένας να δούμε το ποιος θα κόψει πρώτος το νήμα, με μοναδικό νικητή βέβαια τον Παναθηναϊκό !