Νίκες για κορασίδες 1 και κορασίδες 2 στο μπάσκετ

“Πράσινες” νίκες είχαμε από τις κορασίδες 1 και κορασίδες 2 του μπάσκετ. Συγκεκριμένα, οι ομάδες του Γιώργου Κατσαρέλια (είναι προπονητής και των δύο ομάδων), κατάφεραν να επικρατήσουν της Αγίας Παρασκευής και του Ιάσωνα Κολωνού αντίστοιχα.

Η αρχή έγινε με τις κορασίδες 2, που νίκησαν την Αγία Παρασκευή με 44-38. Ένας αγώνας στον οποίο οι “πράσινες” βρισκόντουσαν πίσω με 6 πόντους κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, όμως στο δεύτερο ημίχρονο βελτιώθηκαν πάρα πολύ, κάτι που τους έδωσε τελικά τη νίκη με διαφορά 6 πόντων για τον έκτο όμιλο της ΕΣΚΑ.  Τα δεκάλεπτα του αγώνα είχαν ως εξής: 13-13,17-23,32-30,44-38.

Έπειτα, ήταν η σειρά των κορασίδων 1 του Παναθηναϊκού να αγωνιστούν. Εκείνες επιβλήθηκαν πολύ ευκολότερα του Ιάσωνα Κολωνού, απ’ ότι οι κορασίδες 2 της Αγίας Παρασκευής, όπως λέει και το τελικό σκορ 25-57 υπέρ του “Τριφυλλιού”. Τα δεκάλεπτα του αγώνα είχαν ως εξής: 9-11,15-25,19-41,25-57

Δύο στις δύο νίκες, λοιπόν, για τον Παναθηναϊκό, στις κορασίδες του μπάσκετ, που όπως φαίνεται “χτίζει” με το σωστό τρόπο τις νεαρές αθλήτριες.