Νίκη με δυναμικό “παρών” των οπαδών του Τριφυλλιού στην Καλαμάτα

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε της Καλαμάτας με 3-0 (25-21, 25-16, 25-16) σετ σε ματς για το 5ο τουρνουά “Γιάννης Μπουσούνης”. Σε… “Παύλος Γιαννακόπουλος” μετέτρεψαν το κλειστό της Παραλίας οι οπαδοί του Τριφυλλιού που έδωσαν δυναμικό παρών στηρίζοντας τους Πράσινους σε ακόμη ένας ματς.

Το «τριφύλλι» ήταν ανώτερο σε όλα τα σημεία από τον αξιόμαχο αντίπαλο του που αναμένεται να είναι μια από τις πιο δυνατές ομάδες της Preleague. Είναι χαρακτηριστικό άλλωστε ότι χτες νίκησε τον ΟΦΗ με 3-1 αποδεικνύοντας ότι είναι δυνατή ομάδα.

Πριν την έναρξη του αγώνα η διοίκηση της Μεσσηνιακής ομάδας τίμησε τον Σωτήρη Πανταλέοντα για την προσφορά του στο ελληνικό βόλεϊ.

Στο αγωνιστικό μέρος ο ΠΑΟ ήταν ανώτερος δεν αντιμετώπισε προβλήματα πέραν του πρώτου σετ. Αναλυτικά το «τριφύλλι» επικράτησε στο πρώτο σετ με 21-25 και στα άλλα δύο σετ με 16-25.

Παναθηναϊκός (Ανδρεόπουλος): Σερεμέτης, Γκαράς, Συναδινός, Ρουσόπουλος, Πρωτοψάλτης, Γιάκομπσεν, Μπάσης, Μάρκου, Ρανγκέλ, Ανδρεόπουλος, Ράπτης, Βαν Ντεν Ντρις, Στάλεκαρ, Αραμπόπουλος.

Ο Παναθηναϊκός ολοκληρώνει τους αγώνες του στο τουρνουά αύριο στις 2μ.μ. κόντρα στον ΟΦΗ.