Ομπράντοβιτς: “Πιθανότατα ο Πονίτκα δεν θα είναι μαζί μας στο ΟΑΚΑ”

Η Παρτιζάν του Ζέλικο Ομπράντοβιτς, ηττήθηκε από την Στουντέτσκι (83-81) στον τελικό του Σούπερ Καπ της Αδριατικής Λίγκας και ο Σέρβος τεχνικός – μετά το τέλος της αναμέτρησης – μίλησε για την ξεκούραση αλλά και για την βελτίωση που χρειάζονται κάποιοι παίκτες του.

Παράλληλα, ο Ζοτς αναφέρθηκε στον τραυματισμό που έχει ο Ματέους Πονίτκα και αποκάλυψε πως πιθανότατα ο Πολωνός δεν θα αγωνιστεί στο πέμπτο τουρνουά “Παύλος Γιαννακόπουλος”.

“Συγχαρητήρια στους αντιπάλους. Εμείς είχαμε την ευκαιρία να καθαρίσουμε το παιχνίδι, αλλά κάναμε κάποια λάθη βιασύνης και στο τέλος ένα τρίποντο έκρινε το ματς. Είχαμε μια τελευταία ευκαιρία, το σουτ του Καμίνσκι ήταν μια από τις επιλογές μας, αλλά δεν μπήκε. Δεν φταίει όμως αυτό για την ήττα.

Κάποιοι πρέπει να ξεκουραστούν, κάποιοι άλλοι να βρουν τη φόρμα τους για να δούμε αν μπορούμε να τους χρησιμοποιήσουμε για περισσότερα λεπτά. Είμαστε ακόμη σε περίοδο προετοιμασίας μέχρι να αρχίσουν τα σημαντικά επίσημα ματς”, ανέφερε αρχικά ο Ομπράντοβιτς.

Στη συνέχεια, ο Σέρβος τεχνικός μίλησε και για τον τραυματισμό του Πονίτκα: “Δεν θέλω να το επικαλεστώ ως δικαιολογία. Έχει έναν τραυματισμό στον ώμο και πιστεύω πως δεν θα είναι μαζί μας και στο τουρνουά ‘Παύλος Γιαννακόπουλος’ στην Αθήνα. Το καλό είναι πως έχουμε ακόμη χρόνο μέχρι να αρχίσει η σεζόν”.