Ολυμπιακός Κ19 – Παναθηναϊκός Κ19 2-1: Ήττα – σοκ με ανατροπή για το Τριφύλλι

Η ομάδα Νέων του Παναθηναϊκού είχε το προβάδισμα για 85 λεπτά στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, ωστόσο τα έχασε όλα μέσα σε πέντε λεπτά και εν τέλει ηττήθηκε με 2-1.

Οι Πράσινοι προηγήθηκαν με τον Νταμπίζα στο πρώτο μέρος, όμως οι ερυθρόλευκοι ισοφάρισαν στο 85′ με τον Χαραλαμπόγλου. Οι Πειραιώτες έφτασαν στην ολική ανατροπή στις καθυστερήσεις με τον ίδιο παίκτη, με τους Πράσινους να χάνουν στην ουσία… δικό τους ματς.

Με αυτή την ήττα το Τριφύλλι παρέμεινε στην τέταρτη θέση, έχοντας 37 βαθμούς και στο -9 από την κορυφή.

Ολυμπιακός: Παπαδούδης, Φρέρης, Ρέτσος, Κ. Κωστούλας, Καλογερόπουλος, Τσέλα, Κουτσογούλας, Μουζακίτης, Μπ. Κωστούλας, Προκοπίου, Σταυρόπουλος.

Παναθηναϊκός: Παναγάκος, Τσέβας, Παυλάκης, Προδρομίτης, Κατρής, Λιατίφης, Κυριόπουλος, Συμεωνίδης, Νταμπίζας, Καλοσκάμης, Βολάκης.