ΠΑΕ Παναθηναϊκός: “Μανσέτα από τον Λουκάο – Διαιτητής και VAR δεν υπέδειξαν την παράβαση”

Αυτό ήταν το σχόλιο της ΠΑΕ Παναθηναϊκός για το πεντακάθαρο πέναλτι που δεν δόθηκε στην αναμέτρηση με τον ΟΦΗ.

SUPERLEAGUE 2023-2024 / ϖǠ- ЁϠ(ӔŖMϓ сЁ͇Ӡ/ EUROKINISSI)

Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός στη σχετική ενημέρωση για την εκτός έδρας αναμέτρηση του Τριφυλλιού με τον ΟΦΗ (2-2), αναφέρθηκε στη φάση των καθυστερήσεων που Βεργέτης και VAR, δεν… είδαν πεντακάθαρο πέναλτι, σε προσπάθεια του Ιωαννίδη και χέρι του Λουκάο.

Συγκεκριμένα, η “πράσινη” ΠΑΕ ανέφερε πως ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων, έκανε… μανσέτα, ωστόσο τόσο ο διαιτητής του αγώνα, όσο και ο Τάσος Παπαπέτρου (VAR) δεν υπέδειξαν την παράβαση.

“Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λουκάο έκανε μανσέτα στην περιοχή, αλλά ούτε ο διαιτητής ούτε το VAR υπέδειξε την παράβαση”, ανέφεραν οι άνθρωποι του Παναθηναϊκού.