Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός Β 0-2: Έβγαλε αντίδραση και έφυγε με το διπλό από την Πάτρα

Μετά τη “βαριά” εντός έδρας ήττα από την Καλαμάτα, ο Παναθηναϊκός Β αντέδρασε και έφυγε με το διπλό από την Πάτρα, επικρατώντας 2-0 της Παναχαϊκής για τη δεύτερη αγωνιστική της Super League 2.

Οι Πράσινοι πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, χάρη στα γκολ, των Βουτσά και Καραμπά. Ο πρώτος άνοιξε το σκορ στο 18′, ενώ ο δεύτερος “σφράγισε” το “τρίποντο” στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Το Τριφύλλι έκανε μία μεστή εμφάνιση και είχε τον έλεγχο στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, με την ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου να δείχνει πως έχει αφήσει πίσω της, την ήττα από την Καλαμάτα. Αξίζει να σημειωθεί πως ο Ενίς Τσόκαϊ συμπλήρωσε 90λεπτο για δεύτερο διαδοχικό ματς.

Παναχαϊκή: Κολοβούρης, Τόσκα, Λιοφάγος, Γκάντσιερ, Μπάρετ, Νάστος, Κυρσανίδης, Ζέκοβ, Αποστολόπουλος, Χριστόπουλος, Ταβάρες

Παναθηναϊκός: Λίλο, Λάμψιας, Φικάι, Σιδεράς, Μαρτίνης (73’ Κυριόπουλος), Τσόκαϊ, Αθανασακόπουλος (70’ Καραμπάς), Βουτσάς, Κρυπαράκος (90’ Προδρομίτης), Μπιλάλ (70’ Λιούμης), Φουρτάδο (46’ Σαρδέλης)